Ostatnio mamy wielkie bum na produkty z kokosów. Matata był zawsze wielkim fanem tych orzechów a przede wszystkim palm, co widać po naszym wystroju wnętrz i ogródku. Nigdy nie zapomnę cudownych poranków w Brazylii, które zaczynałem od wypicia szklanki wody ze świeżego kokosa. Obecnie też można się poczuć  jak w egzotycznym kraju gdyż w większości sklepów są już dostępne zielone kokosy. Matata z wielka radością funduje bombę witaminową swoim córkom.

Świeża woda z kokosa jest zbliżona swoim składem do ludzkiego osocza krwi!
Wodę kokosową szczególnie poleca się osobom narażonym na stres, cierpiącym na anemię i hipokaliemię (niedobór potasu), a także na kaca. Badania naukowe wykazały również, że woda kokosowa korzystnie wpływa na pracę serca i układu krwionośnego (obniża ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, zmniejsza ryzyko miażdżycy), ma dobroczynne działanie w schorzeniach układu nerwowego, trawiennego (podaje się ją  w przypadku biegunki, wymiotów czy problemów żołądkowych) i moczowego (zmniejsza stres antyoksydacyjny w nerkach, rozbija kamienie nerkowe).
Cytokininy (roślinne hormony wzrostu) działają przeciwzakrzepowo, co ma duże znaczenie dla osób z problemami układu krążenia.
Wodzie kokosowej przypisuje się również właściwości antybakteryjne, antywirusowe (zwalcza m.in. wirusa opryszczki oraz grypy), antyalergiczne oraz przeciwgrzybiczne.
Płyn nie zawiera laktozy ani cukrów, może być więc spożywany m.in. przez cukrzyków czy osoby nie tolerujące mleka krowiego. Zawartość kwasu laurynowego (składnika występującego również w mleku matki) czyni z wody kokosowej idealny napój nawet dla małych dzieci.
Co więcej olej kokosowy świetnie zastępuje balsam do ciała i odżywkę do włosów.
Matata codziennie wstaje z tłustymi włosami, ale efekt jest piorunujący bo mam mnóstwo baby hair.
POLECAMY!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here